Leasing to coraz popularniejsza i jednocześnie bardziej dostępna forma finansowania własnego pojazdu. Tego rodzaju rozwiązanie jeszcze do niedawna dostępne było przede wszystkim dla przedsiębiorstw. Obecnie także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i fizyczne mogą skorzystać z takiej opcji. Wzięcie leasingu zostało maksymalnie uproszczone, dlatego jako jedna z opcji cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na zakup samochodu w leasingu.
Leasing na samochód – czy to proste rozwiązanie?
Wzięcie samochodu w leasing to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród klientów w Polsce. Na taką opcje decydują się przede wszystkim przedsiębiorstwa, ale nie brakuje również indywidualnych klientów, którzy wybierają tę formę finansowania. Jednak, czy wzięcie pojazdu w leasing to na pewno dobre rozwiązanie? Należy zaznaczyć, że jak każde inne posiada ono swoje wady i zalety. Niemiej obecnie podpisanie umowy leasingowej, nie jest procesem, który można określić mianem skomplikowanego.
Warto jednak pamiętać, że leasing to swego rodzaju kredyt, ponieważ w momencie, kiedy się za niego nie płaci regularnie, auto może zostać odebrane. Często z regularnym opłacaniem rat leasingowych problem mają osoby, które wykonują wolne zawody, a więc posiadają nieregularne dochody miesięczne. Jednak samo wzięcie samochodu w leasing nie jest trudną czynnością, a w niektórych firmach tego rodzaju operację można przeprowadzić już w przeciągu jednego dnia.
Samochód w leasing – wady i zalety leasingu
Obecnie dostępne oferty leasingowe są coraz lepiej dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Jednym z bardzo dużych plusów leasingu jest to, że zdecydowanie łatwiej go uzyskać niż kredyt, szczególnie w obecnych czasach, kiedy wymagania poszczególnych banków są mocno wyśrubowane. Ponadto obecnie, kiedy ofert leasingowych jest coraz więcej, można liczyć na wiele promocji.
Jedną z zasadniczych zalet rozwiązania, jakim jest leasing to bardzo duża elastyczność w zakresie ustalania wysokości rat. Warto również podkreślić, że odpowiednie warunki umowy można bezpośrednio negocjować z leasingo dawcą, co jest szczególnie korzystne dla klientów, którzy liczą się z każdym groszem.
Niemiej, jak można się było domyśleć, leasing nie jest pozbawiony wad. Jedną z ważniejszych jest to, że nie ma możliwości leasingowania starych samochodów. Zazwyczaj wiek auta nie może przekraczać 8 lat, a w przypadku renomowanych marek 10 lat. Tym samym jak łatwo się domyśleć, taki regulamin znacząco ogranicza pole do manewru w zakresie wyboru auta do leasingu.
Z samochodami jest taki problem, że często ulegają awarii. Decydując się na leasing ten problem znika.